SGK Hizmet Dökümü

Sgk hizmet dökümü, bağkur, ssk ve emekli sandığının tek bir noktaya toplanması sonucu çalışanların aldıkları dokümanların genel adıdır. Sgk hizmet dökümü sorgulamak için tc kimlik numarası yeterlidir.

Bağkur mensupları maalesef ki sgk hizmet dökümünü e-devlet üzerinden alabilirler. Mevcut SGK sitesinde yer alan menülere baktığımızda 4a ve 4c bölümleri yer almaktadır. 4a, işçi statüsünde çalışan eski SSK mensuplarının sigorta bilgilerini sorgulamak için yapmaları gereken işlemdir. Ssk’lılar 4a hizmet dökümü alarak prim gün sayılarını öğrenebilirler. 4c ise, devlet memuru statüsünde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların hizmet bilgilerini öğrenmek için alacakları dokümandır. 4c hizmet dökümü de 4a gibi genel olarak sgk hizmet dökümü olarak bilinmektedir.

SGK Hizmet Dökümü

SGK Hizmet Dökümü

Çalışılan süre içerisinde toplam sigorta prim günü sayını öğrenmek ya da emekli olmak için gereken işe giriş, 3600 priminin doldurulduğu tarih gibi bilgileri öğrenmek isteyenler sgk hizmet dökümü alarak bunu gerçekleştirebilirler. Bu işlem gelişmiş sgk altyapısı sayesinde şifresiz olarak tc no ile gerçekleşmektedir.

Esgk sorgu sayfasında bulunan e-sgm hizmet bilgisi alanına giriş yapıldıktan sonra tc no, aile no, doğum tarihi gibi kimlik bilgileri istenilen alanlara girilir ve daha sonra sorgula düğmesi kullanılır. Açılan sayfanın sağ tarafında yer alan hizmet bilgisi alanından sgk hizmet dökümünü alabilirsiniz. Sgk hizmet dökümü sorgulama dokümanında yer alan bilgiler, sosyal güvenlik kurumu kayıtlarında yer alan verilerdir. Eğer bir yanlışlık görürseniz durumunu yetkili sgk departmanına bildirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

SGK Hizmet DökümüKısayol: , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

7 Soru

  1. 4 aydır çalışmıyorum ve haliyle sgk hizmet dökümümde sgk primi yazmıyor. bu durumda sağlık ve hastane hizmetlerinden yararlanabiliyor muyum?

  2. şifresiz sgk hizmet dökümü yaparak prim sayımı öğrendim. 1165 gün sgk primim var.

  3. sgk hizmet sorgulama yaptım ama sigortam görükmüyor. 2 ay oldu işe gireli. sgk hizmet dökümümde bir sorun mu var?

  4. tc ile sgk hizmet dökümü kolaymış. neden bir ara edevlet şifresi zorunluluğu koydular anlamadım. hem eskiden ssk zamanında da şifresiz ssk hizmet dökümü alabiliyorduk. şimdi daha gelişmiş olmuş sgk hizmet dökümü alırken rapor parası gibi konuları da öğrenebiilyoruz.

  5. 4 aydır işsizim sgk hizmet dökümü sorguladığımda 6 aydır sigortamın yatırılmadığını gördüm. yatırılmayan 2 aylık sgk primim için ne yapmalıyım?

  6. yeni sistemde sgk hizmet dökümü almak güzel oldu. şimdi rahatlıkla sgk hizmet dökümü sorgulamasını yapıp sgk prim sayımı listeli görüyorum.

Pingbacks/Trackbacks

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*