SGK Hizmet Dökümü

Sgk hizmet dökümü, bağkur, ssk ve emekli sandığının tek bir noktaya toplanması sonucu çalışanların aldıkları dokümanların genel adıdır. Sgk hizmet dökümü sorgulamak için tc kimlik numarası yeterlidir.

Bağkur mensupları maalesef ki sgk hizmet dökümünü e-devlet üzerinden alabilirler. Mevcut SGK sitesinde yer alan menülere baktığımızda 4a ve 4c bölümleri yer almaktadır. 4a, işçi statüsünde çalışan eski SSK mensuplarının sigorta bilgilerini sorgulamak için yapmaları gereken işlemdir. Ssk’lılar 4a hizmet dökümü alarak prim gün sayılarını öğrenebilirler. 4c ise, devlet memuru statüsünde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların hizmet bilgilerini öğrenmek için alacakları dokümandır. 4c hizmet dökümü de 4a gibi genel olarak sgk hizmet dökümü olarak bilinmektedir.

Çalışılan süre içerisinde toplam sigorta prim günü sayını öğrenmek ya da emekli olmak için gereken işe giriş, 3600 priminin doldurulduğu tarih gibi bilgileri öğrenmek isteyenler sgk hizmet dökümü alarak bunu gerçekleştirebilirler. Bu işlem gelişmiş sgk altyapısı sayesinde şifresiz olarak tc no ile gerçekleşmektedir.

Esgk sorgu sayfasında bulunan e-sgm hizmet bilgisi alanına giriş yapıldıktan sonra tc no, aile no, doğum tarihi gibi kimlik bilgileri istenilen alanlara girilir ve daha sonra sorgula düğmesi kullanılır. Açılan sayfanın sağ tarafında yer alan hizmet bilgisi alanından sgk hizmet dökümünü alabilirsiniz. Sgk hizmet dökümü sorgulama dokümanında yer alan bilgiler, sosyal güvenlik kurumu kayıtlarında yer alan verilerdir. Eğer bir yanlışlık görürseniz durumunu yetkili sgk departmanına bildirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

7 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>